O programie

Internet to wspaniała rzecz. Można w nim znaleźć niemal wszystko i niemal wszystko zrobić czy załatwić. Płacić rachunki, komunikować się z innymi, kupować, sprzedawać, szukać opinii i odpowiedzi na wszelkie pytania. 

O ile dzisiaj zakupy oraz załatwianie wszelkich spraw w internecie ułatwia nam życie to wraz z tą dogodnością niestety często można nabrać się na czyhające pułapki ustawiane przez oszustów, krętaczy etc.  Niejasne umowy, niejasne opisy, niepełne informacje, które w następstwie nieporozumień nieuczciwi wykorzystują do "legalnej" działalności czyli naciągania lub po prostu oszukiwania innych i tym samym wzbogacania się czy to w bazy danych czy finansowo czy też w informacje.

Poprzez nasze lekceważenie drobnych naciągnięć, nadużyć i niereagowanie sami dajemy przyzwolenie na to aby nas oszukiwano.

No właśnie ale co możemy zrobić jeśli ktoś nas oszuka, naciągnie czy nawet poprzez niejasną umowę "złapie nas na haczyk" płacenia wielomiesięcznych abonamentów za usługi, które tylko chcieliśmy wypróbować. Nagle rosnące koszty usług, z których już nie możemy zrezygnować. Konieczność dokupienia czegoś co było niedopowiedziane lub niedopisane /ukryte/ w regulaminie czy umowie.

Takich przypadków jest mnóstwo. Ale jak egzekwować czy odzyskać stracone pieniądze, dane, swoją anonimowość? Samemu nic nie zdziałamy. Nie zdziałamy nic nawet w grupie. W końcu ktoś się podda i zrezygnuje z niekończącej się walki o odzyskanie swojej prywatności czy chociażby 1zł. To żaden pieniądz? To właśnie dzięki takim kwotom oszuści wykorzystują na swoje dalsze kampanie, reklamy aby docierać do innych.

Wspólnie możemy coś z tym zrobić. 

Wystarczy zamieszczać informacje /chociażby tutaj/ o oszustach, o ich nickach, loginach, nazwach użytkowników, adresach stron internetowych, aukcji etc.

Przeglądając strony tego bloga przekonasz się jak łatwo z tym walczyć. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz